6 Kasım 2013 Çarşamba

AŞKSIN SEN...

Bu aralar en çok bu şarkıyı dinliyorum. Sözleri öylesine benim bitanecik oğlum için hissettiklerimi anlatıyor ki gerçekten gerçek aşk evlada duyulan hisler bütünüymüş. Bunu en çok Dossam uyuduğunda anlıyorum. O derin derin dalıp rüyalarda oyunlar oynarken, bazen gülüp bazen yüzünü asarken, onu seyretmenin tarifsiz hazzını yaşarken gerçekten bu hayatta en büyük aşkın evlada duyulan aşk olduğunu idrak ediyorum.

Biz artık büyüdük ve 5 Eylül 2013 tarihinden itibaren de yürümeye başladık. Tabi yürümeye başlayınca da bizim de peşinde koşma maceramız başlamış oldu bu vesile ile. Yürümek daha küçücük bir çocuk için meğer ne de mühimmiş. Attığı her adımdaki kahkaha Tanrım böyle bir mutluluk nasıl anlatılır ki :) Hele de biz alkış yaptıkça onun gayreti takdire şayandı. Yemeklerle aramız nedense eskisi gibi değil pek. Yani eskiden ne versem yiyen yavrum artık bazı yiyeceklere yüz çevirebiliyor. Damak tadı mı oluştu ne? En çok beni üzen de eskisi kadar emmiyor. Yavaş yavaş bırakıyor mu beni diye hezayana kapılsam da bunu pek düşünmemeye çalışıyorum.

Gelişimine gelirsek; Kilomuz: 12 kg. Boyumuz: 80 cm. ve 12 tane dişimiz var halen çıkmaya devam edenleri saymadım. Çat pat konuşmaya başladık ve öyle de tatlı olduk ki konuşmaya başlayınca. Kullandığı kelimeler ise;

Gang= tv, telefon, radyo... Yani müzik çalan her şeyin adı Gang. Neden çünkü tam bir Gangnam delisiyiz.
Nanne= Anneanne
Banne= Babaanne
Didi = Dede
Tiyz= Teyze
Del= Gel
Al

Ba= Lamba :)
Bab=baba
Anne
Mer= Ver
Mememmm= Vermem
Amma= Alma
Mem= Emzik
Mam-Haam= Mama
Bu= Su

Görüldüğü gibi biz daha çok heceden başladık konuşmaya. Bu aralar da ikili kelimelerle cümle yapıyoruz. Anne Bu, Bu Mer, Anne Amma, Didi Del... En çok sevdiğimiz şey temizlik gereçleri. Elektrik süpürgesi fenomenimiz, tabi yanında vileda sapımızı da unutmayalım. İşin ilginci harika bir gözlemci vileda sapını öyle bir tutuşu var ki sanki her gün temizlik yaptırıyorum daha 15 aylık bebeğe :) En iyisi fotoğraflar anlatsın :)

Bir de dedim ya yürümeye başladık diye artık çekmece içlerini karıştırmak kar etmez oldu içlerine girmeyi tercih ediyoruz. Buna örnek de hemen aşağıda :)
Bayılıyorum bu hallerine ve ilerde çok özleyeceğimi biliyor olmanın verdiği tatlı bir buruklukla kayıt altına alıyorum her bir anını. Yavrum kendini görünce nasıl da gülümseyecek şimdiden hayalini kuruyor ve mutlu oluyorum. Bizden şimdilik bu kadar dostlar. En kısa zamanda görüşmek üzere...

Sevgiyle...

2 yorum:

  1. bende oğlumu böyle seviyorum, aşksın sen aşk diye :) bu arada bloglarımızın arka tasrımı da aynı :) hee birde benim yeni blogum http://ilknurolmez.blogspot.com/ beklerim, takipçim olursan sevinirim, facebook sayfamı da beğenirsen, arkadaşlarına tavsiye edersen çok mutlu olurum https://m.facebook.com/profile.php?id=271999649591896 sevgilerle :)

    YanıtlaSil
  2. Memnun oldum tanıştığımızda. Hemen bloğunuzu ziyarete geliyorum. Arka tasarımlarımızın aynı olmasına da çok sevindim. Çocuklarımız gerçekten AŞK...

    YanıtlaSil